Студентський науковий гурток кафедри
Науковий керівник студентського наукового гуртка кафедри: кандидат біологічних наук, доцент Черноусова Наталія Михайлівна
Напрямки роботи гуртка: поглиблене вивчення теоретичних проблем сучасної фундаментальної та клінічної біохімії
Засідання наукового гуртка проводяться щомісячно.
За активну участь у роботі СНГ студенти мають змогу отримати додаткові бали з дисциплін кафедри. Такі бали виставляються індивідуально згідно з протоколом засідання СНГ.
Шановні викладачі та студенти!
Відеоматеріали з останнього засідання СНГ кафедри біохімії ви можете знайти за посиланням:
https://fex.net/uk/s/pfyn2ez
Засідання СНГ кафедри біохімії та медичної хімії в осінньому семестрі 2023/2024 навч. року
Останнє засідання СНТ у 2022-му році
27 грудня 2022 року в онлайн-форматі на платформі Google Meet відбулося чергове і останнє в минаючому році засідання СНТ кафедри біохімії та медичної хімії!
На засіданні були присутні студенти 2-го та 3-го курсу, а саме: Бабак Олександра (2 курс, гр. 1-А), Пельчар Магдалина (2 курс, гр. 4-Б), Еміль Біленький (2 курс, гр. 4-Б), Сутирін Дмитро (2 курс, гр. 3-Б), Лук’янцева Ірина (2 курс, гр. 6-Б), Андрій Нетреба-Шумлянський (2 курс, гр. 5-А), Мотуз Анастасія (2 курс, гр. 6-Б), Ольга Пасько (2 курс, гр. 7-Б), Софія Сущевська (2 курс, гр. 6-Б), Юлія Жеребцова, Софія Нікітіна, Берлізева Анна (2 курс, гр. 504-А), Гудова Єліна (2 курс, гр. 4-Б), Тимофей Кісельов, Бондаренко Олена (3 курс, гр. 5-А).
На конференції учасниками були висвітлені наступні цікаві теми:
1. Магдалина Пельчар: «Пріонні захворювання»,
2. Олександра Бабак: "Метаболізм етанолу у печінці. Метаболізм деяких ліків. Патології"
3. Ольга Пасько : "Стрес та система гемостаза",
4. Андрій Нетреба-Шумлянский "Атеросклероз: механізми розвитку, роль генетичних факторів"
Магдалина Пельчар яскраво розкрила тему пріонних захворювань і охарактеризувала особливості їх патогенезу, шляхи зараження, симптоми та діагностику даних хвороб. Також показала структурні відмінності нормального пріонного білка від патогенного та особливості його конфігурації. Олександра Бабак розповіла про метаболізм етанолу в печінці, шляхи його окислення за допомогою різних систем і ферментів, розглянула метаболізм та токсичність ацетальдегіду як продукта обміну етанолу, ретельно проаналізувала загальні відомості щодо порушення функцій органосистем як в фетальний період, так і при вираженому споживанні етанолу, і вплив його на внутрішні органи. Пасько Ольга обрала тему «Стрес та система гемостаза» і розповіла про вплив стреса як чинника на відповідь вегетативної нервової системи, виділення особливих нейромедіаторів та участь гормонів під час стресової ситуації, вплив стресу на організм людини в цілому. Нетреба-Шумлянский Андрій підготував матеріал про механізм виникнення атеросклерозу та утворення тромбу, вплив тригерних факторів патогенезу даного захворювання, особливу роль генетичного фактору, роль апопротеїнів у розвитку атеросклерозу та типи спадкових диспротеїнемій.
Дякуємо всім присутнім за активну участь на конференції СНТ кафедри біохімії та медичної хімії та запрошуємо всіх на наступне засідання СНТ кафедри біохімії та медичної хімії!
Слідкуйте за інформацію на кафедрі та у телеграм каналі https://t.me/chemistrymylove!
Чергове засідання СНТ
25 жовтня 2022 року пройшла онлайн-конференція засідання студентського наукового товариства кафедри біохімії та медичної хімії у мережі Google Meet. Студенти яскраво висвітлили історичні, практичні, значущі теми у такому багатогранному предметі, як біохімія та медична хімія!
Доклади учасників студентського наукового товариства були досконало підготовлені і представлені з аспектом на актуальності вибраних робіт, серед промовців були:
1. «Цикл Кребса - історія відкриття» - 7-Б, 2 курс, Пасько Ольга
2. «Антибактериальні інгібітори ферментів» - 1-А, 2 курс, Бабак Олександра
На конференції було присутньо студенти 2-го та 3-го курса: Бондаренко Олена 5-А 3 курс, Бабак Олександра 2 курс 1А, Пасько Ольга 7-Б, 2 курс, Наталя Савченко, Вікторія Пушка, Еміль Біленький 2 курс.
Разом з науковим керівником студентського наукового товариства кафедри біохімії та медичної хімії Черноусовою Наталією Михайлівною, доцентом, кандидатом біологічних наук розібрали нюанси, цікаві питання слухачів, і з задоволеністю та наснагою вдосконалювали свої знання у сфері біохімії та медичної хімії. Дякуємо всім і запрошуємо на наступне засідання СНТ кафедри біохімії та медичної хімії, слідкуйте за новинами на сайті!
Засідання СНТ кафедри біохімії та медичної хімії від 26.10.2021
Студентський науковий гурток кафедри біохімії та медичної хімії продовжує свою роботу в онлайн-форматі, за допомогою платформи GoogleMeet, яка добре відома викладачам і студентам медичного університету.
Учасниками було підготовлені цікаві доповіді на теми: Гречаник Валерии 1 курс, 5б «Біохімія крові», Савченко Катерина 2 курс, 5а «Залізодефіцитна анемія, її причини та вплив на енергетичний обмін», Бондаренко Олена 2 курс, 5а «7 клас ферментів», Дарья Захарова 2 курс, 6Б с темой «Теломери та теломеразний комплекс. Основні клінічні прояви генетичного збою».
На засіданні було присутньо 15 учасників: Дон Єлизавета 2 курс, Лейла Гарибова 2 курс, Надія Медведєва 2 курс, Дария Чистяк 2 курс, Дар’я Захарова 2 курс, Савченко Катерина 2 курс, Бондаренко Олена 2 курс, Виктория Тищенко 2 курс, Яна Билевич 2 курс, Валерия Гречаник 1 курс, Ольга Романюк, Анастасия Лисуненко 2 курс, доц.Черноусова Наталія Михайлівна, ст.викл. Абраімова Ольга Євгенівна, доц.Нетроніна Ольга Володимирівна.
У ході засідання учасники разом з Черноусовою Наталією Михайлівною, доцентом, кандидатом біологічних наук, керівником студентського наукового гуртка, Абраімовою Ольгою Євгенівною, старшим викладачем, кандидатом біологічних наук, Нетроніною Ольгою Володимирівною, доцентом, кандидатом біологічних наук, розглядали актуальні питання та перспективні аспекти на майбутнє у сфері біохімії, студенти надихнулися і готові й далі вивчати біохімію, її багатогранність і таємничість. Дякуємо всім і запрошуємо на наступне засідання СНТ кафедри біохімії та медичної хімії, слідкуйте за новинами на сайті!
05.02.2021 року відбулося онлайн-засідання студентського наукового гуртка кафедри біохімії та медичної хімії, у якому взяли участь студенти 1,2 та 3 курсів.
На засіданні гуртка були представлені студентські доповіді на актуальні та різнопланові теми, такі як:
«Вільні радикали», підготувала Бондаренко Олена Сергіївна, студентка 2 медичного факультету, 1 курсу, гр.5-а; «Фавизм» та «Оксид азоту», підготувала Поясова Ольга-Розарія, студентка 2 медичного факультету, 2 курсу, гр.6-а;
«Мікроелементи, їх значення для організму людини та порушення їх обміну. Мікроелементи як компоненти фармакологічних засобів.», підготувала Дядічко Уляна Вадимівна, 3 курс, група 351а, спеціальність "Фармація",
а також «Біотрансформація лікарських засобів. Виникнення і природа розвитку толерантності до лікарських засобів.", підготувала Лисенко Діана Олександрівна, 3 курс група, 351а спеціальність "Фармація".
Студенти добре підготували доповіді, вільно володіли матеріалом та разом з доцентом Черноусовою Наталією Михайлівною, керівником студентського наукового гуртка, обговорювали не лише теоретичні, а й практичні аспекти тем доповідей. Учасники отримали великий досвід у сфері біохімії та були задоволені проведеною роботою.
Слідкуйте за інформацією щодо СНГ кафедри біохімії та медичної хімії та запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у наступному засіданні студентського наукового гуртка, що відбудеться 02.03.2021
Протягом семестру,вивчаючи Біологічну хімію, студенти 2 курсу приймають участь у роботи студентського наукового кружка кафедри біохімії та медичної хімії. Підготовка теоретичних доповідей та презентацій, пошук актуальної інформації щодо ролі Біохіміїв кліничної практиці допомагає студентам поліпшити та удосконалити навчання та розширити кругозір у цілому.
На останньому засіданні були представлені такі доповіді:
Башмаков Іван «Метаболізм етанолу»,
Кузьменко Дарина «Лізосомальні хвороби»,
Поясова Ольга-Розарія « Мелатонін».
Активну участь прийняли також англомовні студенти, які
виступили з доповідями:
Рана Принц «Hyperammonemias»
Моніка «Monoamine oxidase inhibitors»
ШармаПаллаві«Maplesyrupurinedisease»
Радж Вікрант«Digestion of proteins»
КесарамДілліп «Hurtnup’s disease»